KANDELABRAR, ett par, senempire, förgylld mässing, 1800-talets slut.

För fyra ljus, orientaliserande figurer, man och kvinna. Höjd 55cm.

Skador. Slitage. Anlöpning. Delvis lösa i fästen.

Utropspris
8 000 SEK