Ek. Märkt med plakett AB Nordiska Kompaniet 23605-22 3200. Soffa, 2 karmstolar samt bord. Klädda med rotting. Lösa dynor. Soffans längd 113 cm. Bordets diameter 60 cm. Höjd 65 cm.
Repor och märken. Bordsskiva med spricka. Klädsel med slitage.