SOFFGRUPP, 4 delar, NK Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft.

Ek. Märkt med plakett AB Nordiska Kompaniet 23605-22 3200. Soffa, 2 karmstolar samt bord. Klädda med rotting. Lösa dynor. Soffans längd 113 cm. Bordets diameter 60 cm. Höjd 65 cm.

Repor och märken. Bordsskiva med spricka. Klädsel med slitage.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed