KANNA, brons, Lavabo-modell, Mellaneuropa 1800-tal.

Bukig form, pip på vardera sidan, hänkel med upphängningsring. Dekor av kvinnoansikte. Bredd 29 cm, totalhöjd 29 cm.

Invändigt ärg, slitage.

Utropspris
200 EUR