FRUKOSTBRICKA, 1900-talets första hälft.

Målad. Regelverk av spjälor. Senare bricka av blåmålad board. Längd 76 Djup 39 Höjd 21,5 cm.

Slitage. Mindre färgbortfall. Bricka med mindre färgsprickor.

Utropspris
1 500 SEK