Förgylld samt pantograferad dekor.
8 stora kupor, höjd 13 cm.
9 mellan stora kupor, höjd 11,5 cm.
11 mindre kupor, höjd 10,5 cm.
20 minikupor, höjd 8,5 cm.
16 selterglas, höjd 10 cm.
3 medföljande glaskupor i två höjder, höjd 12,5-13 cm.
Förgyllning med slitage, ställvis helr nernött. Enstak kantnagg.