Metall, delvis förgylld metall. För fyra ljus, tre svängda ljusarmar. Avtagbar överdel, plats för ett ljus under. Behängd med prismor. Underdel med tredelad fot, dekor av sittande putti. Höjd 38-52,5.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.