LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal. H ca 120.
Stomme i mässing. 9 ljuspipor, elektrifierad insida. Behängd med prismor. Ljuspipor med fästen i form av liggande femmor. Bukigt avslut, krönande plym.
Ej funktionstestad. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.