GLASSERVIS, 35 delar, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Åtta champagneglas, tio rödvinsglas, tio selterglas, samt sju sherryglas.

Fåtal med smärre nagg, ett glas med spricka.

Utropspris
3 000 SEK