FARTYGSMODELL, 1900-tal.

FARTYGSMODELL, 1900-tal.

"Archibald Russel, Mariehamn". Fyrmastat fartyg med skrov bemålat i vitt och grönt. Längd ca 114, bredd ca 23, höjd ca 65.

Slitage. Lösa och trasiga delar.

Utropspris
3 000 SEK