SCHACKSPEL med PJÄSER, 1900-tal.

Bräde av trä. Lådförvaring för pjäser.
Pjäser i ben med detaljer av metall, ena hälften av pjäserna bemålade. L 42. B 42. H 12,5.

Spickor, repor, nagg, löst sittande samt lösa kantlister. Flertal pjäser med skador.

Utropspris
1 500 SEK