PARTI BESTICK SAMT BÄGARE, silver, olika mästare, bla Pehr Zethelius, tidigt 1800-tal till 1940-tal. Totalvikt ca 480 g.

7 dessertskedar av olika modell, 2 bordsgafflar, tesked resp kaffesked. L 13-18. Bägare, GAB 1946, h 7.

Slitage, kaffeskeden med bristning, namnstämplar och gravyrer.

Utropspris
1 500 SEK