BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.

BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal.

Gråmålad, två lådor, raka sidor med listdekor. Fyra korta nedåt avsmalnande ben. L 73, b 31, h 53.

Slitage, sprickor, ett lås saknas, kompletterad med bla senare nyckelskyltar. Något lösa ben. Nyckel saknas.

Proveniens

Forsmarks bruk.

Utropspris
5 000 SEK