11 kaffekoppar med fat, gräddkanna, ett par ljusstakar, 12 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 8 dessertskålar, såsskål, uppläggningsskål med lock, 9 uppläggningsfat av varierande form och storlek. En kopp medföljer. Dessertskålar andrasortering.
Bruksslitage. Nagg. Ljusstake med skador på manschett. Såsskål med spricka samt nagg.