SERVIS, 70 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

11 kaffekoppar med fat, gräddkanna, ett par ljusstakar, 12 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 8 dessertskålar, såsskål, uppläggningsskål med lock, 9 uppläggningsfat av varierande form och storlek. En kopp medföljer. Dessertskålar andrasortering.

Bruksslitage. Nagg. Ljusstake med skador på manschett. Såsskål med spricka samt nagg.

Utropspris
6 000 SEK