Tre lådor undertill samt en låda på skivan. Björk med intarsiadekor i bland annat rotfanér och jakaranda. Inredning med fem lådor. Beslag i metall och bakelit. L ca 90 B 62 H 118. Nyckel finns.
Slitage. Repor. En knopp saknas på låda i skåpet.