Blå dekor med förgyllningar.
2 tekannor
3 kaffekannor
5 serveringsfat
2 serveringskärl med lock
2 sockerskålar
2 gräddsnäckor
6 rektangulära serveringsfat
4 kaffekoppar
8 undertallrikar
16 tekoppar
18 undertallrikar
6 brödtallrikar diam. 16.
20 brödtallrikar diam. 19,5.
10 äggkoppar
Delvis märkbart slitage, skador, kantnagg. En del utan förgyllningar.