BORDSLAMPA, silver och trä, K. Anderson, Stockholm, trol 1924.

Rund fot i silver med fyra kultassar. Svängd dekor varvad med svart betsat trä och silver. Otydlig årstämpel. H ca 37.

Slitage. Anlöpningar. Repor. Inskription. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK