FAT samt SALTKAR, silver, Georg Jensen, Danmark, 1900-tal, tot vikt ca 229 g.

Runt fat med floral dekor. Balusterformat saltkar med rund fot och lock med genombruten organisk dekor. D ca 19. H ca 9.

Slitage. Repor. Smuts. Anlöpningar.

Utropspris
3 000 SEK