Kandelabrar med 7 ljushållare. Bordsur upphöjd på tassar. med urtavla i romerskasiffror. Rik genombruten dekor med bland annat maskaroner. H 57 rep. 57,5.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Ej funktionstestad. Batteridrivet urverk.