TÊTE-À-TÊTE, porslin, 5 del, porslin, Tyskland, sekelskiftet 1900.

Dekor med kineserier mot gul botten. Bestående av bricka, kaffekanna, kaffekopp med fat, gräddkanna samt sockerskål med lock. Brickans mått 30 x 30.

Smärre repor. Sockerskål med mynningslagning.

Proveniens

Zarah Leander, Lönö.

Utropspris
2 000 SEK