Dekor med kineserier mot gul botten. Bestående av bricka, kaffekanna, kaffekopp med fat, gräddkanna samt sockerskål med lock. Brickans mått 30 x 30.
Smärre repor. Sockerskål med mynningslagning.
Zarah Leander, Lönö.