Saltkar, ett par på fot uppburen av delfin, skål i form av snäcka 2 skedar medföljer, svenska importstämplar. Släta ljusstakar på rund fot med pärlstav, fyllda. H 8,5 resp10.
Slitage. Enstaka mindre bucklor.