MATSERVIS, 44 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets mitt.

Omfattande 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 assietter. Mattallrikens diam 24.

Några tallrikar med missfärgning. Smärre krackelyr och bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK