Blå dekor i form av lökmönstret. 9 kaffekoppar, h 6 med fat, diam 12, gräddkanna, h 8, sockerskål, diam 8 samt kaffekanna, h 23.
Bruksslitage samt nagg, gräddkanna med omfattande nagg och sprickor, två koppar utan fat medföljer.