GOLVLAMPA, Josef Frank för firma Svenskt Tenn. Modellnummer 2326. 1900-talets mitt.

Mässing, tredelad fot. Märkt SVENSKT TENN TYP G 2326. Höjd 125 cm. Vit lampskärm medföljer.

Bruksslitage. Liten skada på fäste till skärm. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK