Matsked, Nils Lorens Kjellberg, Kalmar 1818, L 20,5. Matsked, Andreas Isberg, Skänninge 1814, L 21. Teskedar, Carl Olof Holm, Vadstena 1847, modell franska liljan, L 14.
Slitage. Graverade monogram. Bucklor. 1 matsked graverad 1818 på framsidan.