KONSOLBORD, sengustaviansk stil, sent 1800-tal.

Målat i vitt och guld. Rektangulär skiva på fyra kopplade och delvis bladhölstrade ben. Låda i sargen på ena kortsidan. L 97, b 55, h 74.

Slitage, repor, sprickor.

Proveniens

från Bussila Gård, Pikis.

Utropspris
200 EUR