Kallskål av Hans Wickstén Västerås 1800. Rund form, svängda hänklar. Diam 27, H 13. Stop av Gustaf Frederic Wigholm Eskilstuna 1840. Konande med graverad blomsterdekor. H 21.
Lagningar. Bucklor. Skador. Repor.