SERVISDELAR, 70 st, porslin, "Blå blom", Gustavsberg, 1900-tal.

12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 15 assietter, 11 tekoppar med fat, mjölkkanna, iskanna, såskanna, sockerskål, 2 uppläggningsfat, oval uppläggningsskål, 2 skålar samt 1 tekoppfat medföljer. Dekor av blå blom mot vit fond.

Bruksslitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK