LOCKPOKAL, silver, barockstil, Karol Malcz, Warszawa 1850-tal. Vikt ca 500 gram.

Pressad dekor av vinrankor med druvor, lockknopp i form av frukt. H 30.

Slitage, bucklor, locket något ojämnt, omfattande gåvogravyr.

Utropspris
3 500 SEK