Fanérad. Rundad front. Dörr med infällt spegelfält. Nyckelhål med skoning i ben. Ovanförliggande hyllparti försedd med speglar. L 82, b 58, h 204. Nyckel finns.
Slitage, repor. Lösa delar medföljer som två backstycken som speglar och skuren dekor.