PLUNTOR, 2 st, samt MINIATYRSTOP, rostfritt stål resp. tenn, 1900-talets senare hälft.

Miniatyrstopet med gravyr " UKK Kaatoryyppyjä varten 3.9 1979 RN PB". H 5-21.

Slitage, repor, korken intryckt, handtaget skadat.

Proveniens

Finlands president Urho Kekkonen (1900-1986).

Utropspris
100 EUR