BORDSLAMPA, Skultuna, modellnr 120, 1900-talets första hälft.

Mässing, delvis svartlackerad. H 42 exkl skärm. Skadad skärm medföljer.

Slitage, anfrätt, svarta partier med färgbortfall. Skärmen med omfattande skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 200 SEK