ÉMILE NOIROT, olja på duk, sign o dat 1906
Motiv från floden Loire. Skrivet på baksidan " á la roche du berger pres Villeret Loire". 55 x 39.
Krackeleringar. Spricka mitt på duken kant till kant. . Uppspänd på ny duk och kilram. Skador på ramen.