BESTICK, silver, 51 delar, olika modeller, GAB och C.G. Hallberg, Stockholm, 1920-50-tal, tot.vikt ca 1660g.

6 matskedar "svensk spetsig", 3 bordsskedar "svensk spetsig", C.G. Hallberg, Stockholm, 1920-tal. 12 smörgåsknivar "Olga", blad i rostfritt stål, 8 smörgåsgafflar "Olga", GAB, Stockholm, 1950-tal. 10+1 bordsskedar, 12 kaffeskedar, okänd modell, GAB, Stockholm, 1930-tal.

Slitage. En sked av. Ägargravyr. Monogramgravyr på "Svensk spetsig".

Utropspris
4 000 SEK