BIDÉ, kompaniporslin. Qianlong, Kina 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av pagodlandskap. Längd 63 cm, höjd 16 cm. Ställ i ek medföljer.

Slitage. Spricka. Ställ med skador och slitage. Senare ställ.

Utropspris
12 000 SEK