MATGRUPP, 7 delar, förmodligen AB Westbergs Möbler, Tranås, 1900-talets mitt.

Sex stolar i björk med blått pärlspikat möbeltyg. Rund bord med teakskiva på fyrdelad centralfot i björk. Diam 115, h 74. En iläggsskiva á 50.

Bruksslitage och repor. Ranka stolar.

Utropspris
4 000 SEK