Underskåp med dörrar överskåp med glasade dörrar, tre löstagbara hyllor. Svängt krön med skuren dekor. Fasade sidor med skuren dekor i from av fruktklasar. Valnöt och valnötsrot. Delbart i två delar. L 108 B 46 H 230. Nyckel finns.
Slitage. Mindre skador. Fläckar. Faneravslag. Fanerlagningar. Nyckelbrickor med avslag. Listdel saknas. Sprickor.