Skåp, modell "851", l 135, b 54, h 59.
Arbetsbord, modell "115", l 69, b 54, h 69.
Byrå, modell "857", l 69, b 54, h 59.
Ek.
Skåp och byrå med sparksockel. Modellerna samkomponerbara för modulsystem.
Bruksslitage, smärre stötskador.
Modellerna avbildade i "AB Karl Andersson & Söner Möbelfabrik Huskvarna 1964-65", s 26, 28.