SPEGEL. Sengustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Delvis förgylld och bronserad. Dekor av klassicerande urnor. Infällda gouacher med vyer. H 185, b 73.
Dekorbortfall. Smärre skador.
här