KOPPAR MED FAT, 3+2+1, porslin, Jiaqing, Kina tidigt 1800-tal.

Dekor av flodlandskap i underglasyrblått med guldrand, h 6-6,5. En udda kopp/skål medföljer.

Slitage, nagg, några med sprickor, den udda koppen med ej ursprungligen tillhörande fat.

Utropspris
1 500 SEK