TALLRIKAR, 6 st snarlika, porslin, rokokostil, Berlin, sent 1800-tal.

Djupa tallrikar med konturerade bräm och dekor av strödda blommor. Diam 23,5.

Slitage, enstaka nagg på fotringen.

Utropspris
1 000 SEK