MATSERVIS, ca 40 delar. Flintgods. "Japan", Rörstrand.

8 mattallrikar, 8 mindre tallrikar, 8 assietter, 6 djupa tallrikar, 6 djupa mindre tallrikar, såsskål, skål på fot, saladiere, 2 stekfat.

Nagg, krackelerad glasyr, gulnade.

Utropspris
2 000 SEK