8 mattallrikar, 8 mindre tallrikar, 8 assietter, 6 djupa tallrikar, 6 djupa mindre tallrikar, såsskål, skål på fot, saladiere, 2 stekfat.
Nagg, krackelerad glasyr, gulnade.