Vaser 3 st, balusterformade, människomotiv. H 14-28. Urna med blomdekor. H 7. Skål med dekor av blommor och fjärilar. D 10,5. Ytterfoder samt två tallrikar och två fat i kantonporslin. D 14,5 - 25,5. Ytterfodrets h 13.
Slitage och obetydligt nagg.