Vitlackerad. Skuren dekor, balusterformade ryggbrickor, svängda ben. Brickmärkt. 4 stolar, 2 karmstolar, 2 taburetter, soffa l 190, bord l 110, b 66, h 73 samt bord diam 82, h 59.
Slitage, repor, krackelyr, fläckar.