Polykrom dekor av blommor samt växter.
Sju fatm diam 13-14.
Åtta skålar. h 2,5-5.
Fyra assietter, diam 17-18.
Tallrik. diam 22,5.
Tillverkningsdefekter, slitage. Fem delar med fotringsnagg, tio delar med nagg, fem delar med sprickor samt tre delar med lagningar.