KOPPAR, 24 st, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, Tsar Alexander III:s och Nicholas II:s period.
Målad dekor i emaljfärger av växtslinga. H 3,6-4.
Obet slitage. Få med små fotringsnagg.
Proveniens
The Gunnar Jacobson Collection.