Svante Skogh, sideboard, 1960-tal.
Fanerad i teak. Front med två par pardörrar, bakomliggande justerbara hyllor. Undertill fyra lådor. Underrede i ek. Längd 180, djup 42,5, höjd 105 cm. Nyckel finns.
Trasigt lås till vänster pardörr. Vissa skeva beslag till delar av hyllinredningnen. Slitage. Märken. Fläckar. Ställvis blekt.